Nega lica posle 40. godine

Ulazak u petu deceniju života nosi sa sobom brojne izazove, naročito po pitanju nege lica. Fine linije, bore, pege, fleke i podočnjaci neke su od najčešćih pojava koje zahtevaju poseban tretman. Dok se neke žene odličuju za prirodne preparate i korekcije uz upotrebu šminke, druge biraju botoks tretmane.

Zato smo u redovima koji slede objasnili kako izgleda nega lica posle 40. godine na jedan i drugi način. Bez obzira na to na koji način ste odlučili da tretirate bore, važno je da vaša koža bude zdrava i hidrirana u celini.

Nega lica posle 40. godine uz adekvatne kreme

Kako objašnjavaju dermatolozi kada telo stari ono proizvodi manje kolagena, elastina i hijaluronske kiseline. Kao posledica koža na obrazima, licu i vratu postaje mlitava. Kada to primate, žene počinju da kupuju razne kreme na kojima piše da su protiv bora. Pazite šta stavljate na svoju kožu jer izbor kreme zavisi od tipa kože. Naš savet je da posetite dermatologa i konsultujete se sa njim u vezi sa izborom kreme. 

Proizvodi na bazi AHA (alfa-hidroksilne kiseline) mogu da deluju kao moćan piling koji pomaže u uklanjanju izumrlih ćelija, posvetljavnju tena, a doprinose i umanjenju vidljivosti finih bora. Vitamin C, kao odličan antioksidans, ima sposobnosi da hidrira kožu. Serumi za lice koji sadrže hijaluronsku kiselinu takođe pojačavaju hidrataciju i smanjuju fine linije. Kada neka krema sadrži vitamin C i hijaluronsku kiselinu pomoći će vam da posvetlite kožu na mestima na kojima su se pojavile fleke i da ujednačite ten. 

Sposobnost sinteze koenzima Q10 smanjuje se posle 30. godine života. U pitanju je veoma važan antioksidant neophodan za proizvodnju energije. Bez njega koža je manje zaštićena od stresa i oštećenja i brže se javljaju tanke linije i bore.  Iz tog razloga dermatolozi savetuju da se u dnevnu rutinu uključe kreme koje sadrže ovaj koenzim. 

Kada je u pitanju nega lica posle 40. godine, izuzetno važan savet je korišćenje SPF kreme čak i tokom zimskih meseci. Poznato je da UV zraci negetivno utiču na starenje kože, a osim toga teže se i skidaju fleke nastale kao posledica izlaganja suncu. Zato ne zaboravite da ujutru pre izlaska iz svog doma nanesete prvo kremu sa zaštitnim faktorom od sunčevog zračenja. 

Kako se šminkati kada bore na licu postanu upečatljive?

Mejkap je svakodnevni prijatelj žena bez obzira na njihove godine. Međutim, nije isto šminkati zategnutu mladu kožu i kožu koja je izgubila elastina. Glavni savet profesionalnih šminkera je da se koriste lagane teksture kako se ne bi uvlačile u bore i vaše lice delovalo starije. Pre stavljanja pudera i korektora, nanesite obavezno hidratantnu kremu, a nakon ne prajmer koji ima lifting efekat. Koristite korektor kako biste prekrili tamne krugove ispod očiju i nepravilnosti na licu tako što ćete stavljati tačkice i onda ih izblendajte sunđerčićem. 

Ukoliko želite da naglasite oči, preporuka je da koristite neutralne ili svetlucave nijanse kremastih senki (ne praškaste). Mat nijanse nanesite na deo oka gde se presavija kapak kako biste stvorili dubiju, a svetlucave na središnji deo kapka kako bi se napravio efekat otvorenog oka. Izbegavajte smokey eyes stil šminkanja i mačkaste ajlajnere!

Za žene koje imaju bore oko usana, savetuje se da koristite sjajeve umesto ruževa, jer su lagate teksture, a usne izgledaju punije.  

Da li su botoks tretmani dobro rešenje za smanjenje bora?

Videli smo da nega lica posle 40. godine nije nimalo jednostavna. Ukoliko želite da postignete brz efekat podmlađivanja kože, pogledajte koji botoks tretmani se nude na tržištu. Očekivano, najveći izbor postoji u Beogradu i Novom Sadu. Istražite klinike i salone u kojima se rade ovi tretmani kucanjem pojmova “botox Beograd” ili “botox Novi Sad” u Gugl pretragu.

Morate da imate na umu da sa jednim tretmanom nećete postići vrhunske rezultate, već da morate redovno ići. Prvi rezultati vidljivi su nakon nedelju dana, a traju od 3 do 6 meseci. Redovni botkos tretmani sprečavaju nastanak novih bora i na taj način čuvaju vašu kožu mladom. Nema potrebe da se plašite, jer je u pitanju neinvazivan postupak i izvode ga dermatolozi ili plastični hirurzi. Nuspojave su izuzetno retke, a manifestuju se kroz crvenilo i otok na mestu injekcije. 

Koji god način nege lica da izaberete, osnovni korak je da se posavetujete sa dermatologom. 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *